Najnowsze artykuły

Dieta pudełkowa bez laktozy: Życie pełne...

Dieta pełna smaku i komfortu, jednocześnie pozbawiona laktozy, to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w Polsce. O czym warto wiedzieć...

Czytaj Więcej

Jak wybrać firmę cateringową na prywatną imprezę?

Planowanie imprezy może być czasem dość przytłaczające ze względu na długi proces, z którym się wiąże. Najtrudniejszą częścią tego wszystkiego jest wybór odpowiedniej firmy cateringowej na imprezę, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak szybkość reakcji firmy cateringowej, jej ceny, obsługa klienta i tak dalej. W tym artykule omówimy czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy cateringowej na prywatną imprezę.

  • Doświadczenie

Jeśli chodzi o catering na prywatną imprezę, bardzo ważne jest doświadczenie firmy cateringowej, ponieważ to właśnie ono odróżnia znachora od eksperta. Nie chcesz narażać swoich gości na ryzyko, więc nie chcesz płacić tak dużo pieniędzy tylko po to, aby firma cateringowa potraktowała imprezę jako doświadczenie do nauki. Dlatego organizując prywatną imprezę, nie należy godzić się na mniej. Przed zatrudnieniem warto sprawdzić doświadczenie firmy cateringowej. Jednym ze sposobów, aby się o tym przekonać, jest sprawdzenie jej profilu w Internecie, co powinno dostarczyć informacji o wielu innych imprezach prywatnych, które obsługiwała.

  • Obsługa klienta

Obsługa klienta stanowi podstawę każdej usługi cateringowej, ponieważ bez niej usługi te byłyby na nic. Dobre usługi cateringowe wykraczają poza jedzenie i miejsca siedzące; wymagają również wysokiej jakości obsługi klienta. Firma cateringowa powinna umieć uprzejmie reagować na potrzeby gości i wiedzieć, co powinno ich najbardziej ucieszyć. Dobra obsługa klienta może nawet zatuszować przeciętne jedzenie i oprawę, ale jeśli klient jest bardzo kiepski, sprawi, że cała impreza będzie się kojarzyć z najgorszym, niezależnie od wysokiej jakości jedzenia i napojów.

  • Elastyczność

Zdarza się, że podczas planowania imprezy wraz z firmą cateringową zapomnimy o kilku ważnych kwestiach, a przypomnimy sobie o nich dopiero w dniu imprezy. W takiej sytuacji, na kilka dni przed imprezą lub w dniu imprezy, możesz poczuć potrzebę wprowadzenia kilku zmian w niektórych kwestiach, które, jak zdajesz sobie sprawę, mogą pomóc w zapewnieniu gościom najlepszych wrażeń. Jeśli tak się stanie, firma cateringowa powinna być w stanie dostosować się do Twoich potrzeb bez stawiania skomplikowanych wymagań.

  • Opinie klientów

Ponieważ nikt nie znosi wysokiej jakości usług, należy być bardzo ostrożnym, aby nie wpaść w ręce znachora. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy firma cateringowa jest wystarczająco wykwalifikowana, jest sprawdzenie jej opinii i ocen. Wystarczy wyszukać ją w Google lub odwiedzić jej stronę internetową i zapoznać się z opiniami i ocenami klientów. Jeśli ma dobre opinie klientów, oznacza to, że jest dobrą firmą cateringową i na pewno Cię nie zawiedzie.

  • Ubezpieczenie i licencja

Licencjonowana i ubezpieczona firma cateringowa jest najlepsza, więc w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, jak zatrucie pokarmowe lub wypadek, pokryje rachunki za hospitalizację. Licencjonowanie jest bardzo ważnym czynnikiem do rozważenia, ponieważ oznacza to, że jeśli caterer jest licencjonowany, to musi przejść wszystkie wymagania i kwalifikacje dla nich być dozwolone do działania. Ponadto zagwarantują one wysoką jakość usług, ponieważ jest to jeden z głównych wymogów, jakie musi spełnić firma cateringowa, aby uzyskać certyfikat. Ponadto udzielają oni porad dotyczących różnych przepisów i regulacji, takich jak normy kontroli środowiskowej, których należy przestrzegać podczas organizowania imprez.

  • Opłaty

Przed podjęciem decyzji o wynajęciu firmy cateringowej na prywatną imprezę należy upewnić się, że wszystko zostało uwzględnione w budżecie. Aby określić wielkość budżetu, należy zadać sobie pytanie o liczbę spodziewanych gości i cenę jednego talerza jedzenia. Koszt jedzenia ustalisz, mnożąc cenę jednego talerza przez łączną liczbę gości. Następnie należy uwzględnić koszt miejsc siedzących, koszt systemu nagłośnieniowego oraz innych dodatkowych elementów, które można wykorzystać w dniu imprezy, takich jak dekoracje. Aby uzyskać najniższe ceny na rynku, należy rozpisać przetarg na organizację cateringu dla kilku firm cateringowych, ponieważ będą one zmuszone do udzielenia rabatów, aby wygrać przetarg. W ten sposób można wybrać tę, która ma najniższe ceny.

Jeśli planujesz prywatną imprezę, powinieneś rozważyć wynajęcie firmy cateringowej, ponieważ bardzo ułatwi Ci to zadanie. Znalezienie firmy cateringowej jest dość proste. Wystarczy wejść na stronę internetową i wyszukać w Google najlepsze usługi cateringowe w swojej okolicy. Ewentualnie znajomy może polecić Ci jedną z nich lub możesz zapytać o najlepsze firmy cateringowe w firmie zajmującej się organizacją imprez. W ten sposób możesz być pewien, że znajdziesz najlepszą firmę cateringową i będziesz miał pojęcie, ile kosztują.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz