Najnowsze artykuły

Dieta pudełkowa bez laktozy: Życie pełne...

Dieta pełna smaku i komfortu, jednocześnie pozbawiona laktozy, to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w Polsce. O czym warto wiedzieć...

Czytaj Więcej

Dieta pudełkowa – smacznie i na wynos

Każdy z nas chce jak najdłużej zachować atrakcyjną sylwetkę i zdrowie. Dlatego staramy się uprawiać sport i przyzwoicie się odżywiać. Ta kompleksowa dbałość o organizm przekłada się na wiele dziedzin życia. Każdy, kto nie marginalizuje tematu zdrowego odżywiania, może cieszyć się efektem pięknej sylwetki i wspaniałego samopoczucia. Dietetycy i lekarze biją na alarm. Źle się odżywiamy, a w naszej diecie jest za mało warzyw i owoców, za dużo żywności wysoko przetworzonej. Rezultatem jest gwałtowny wzrost zachorowalności na choroby cywilizacyjne, takie jak nadciśnienie, cukrzyca i choroby układu krążenia.

Zdrowe odżywianie

Spożywana żywność musi dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, przede wszystkim białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, mikro i makroelementy. Dobrze zbilansowana dieta zapewnia rozwój i prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów. Codzienna dieta powinna zawierać pokarmy bogate w błonnik, który pomaga usunąć wszelkie odpady z przewodu pokarmowego i pobudza wypróżnienia. Podstawą zdrowej diety jest regularne odżywianie. Centrum głodu znajduje się w mózgu i wysyła sygnały o potrzebie jedzenia. Jedzenie 1, 2 razy dziennie zmusza organizm do gromadzenia zapasów składników odżywczych do przechowywania. Regularne spożywanie pokarmu co 3 godziny uczy organizm tego cyklu i nie musi gromadzić zapasów. Stosowanie tych podstawowych zasad nie tylko chroni przed chorobami cywilizacyjnymi, ale także pozwala schudnąć. Jednak warunkiem jest opracowanie diety o ujemnym bilansie kalorycznym, czyli spalenie większej ilości kalorii niż jemy.

Dieta pudełkowa

Nazwa pochodzi od pudełek, w które pakowane są posiłki na cały dzień. Obejmują śniadanie, obiad, lunch, podwieczorek i kolację. Cały zestaw dostarczamy rano pod wskazany adres. Dieta zawiera gotowe programy dietetyczne dla osób odchudzających się (opcje od 1000 do 2500 kcal), diety wegetariańskie, bezglutenowe i specjalistyczne. Dieta pudełkowa organizowana jest wspólnie z dietetykami, ale nie indywidualnie dla każdego klienta, a tylko dla określonych grup, może się okazać, że wybrana przez nas opcja nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Największą zaletą diety pudełkowej jest jej wygoda. Nie musimy codziennie kupować świeżej żywności, sprawdzać ich kalorii, indeksu glikemicznego, zawartości tłuszczu i innych składników. Niestety ta wygoda ma swoją cenę. Dieta dostarczana pod wskazany adres to wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych lub niechcących spędzać dużo czasu w kuchni. Firm nie brakuje, a szczegóły można znaleźć na stronach producentów.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Zwykle tak, ale pod pewnymi warunkami. Najważniejszym z nich jest dostosowanie diety do naszych indywidualnych potrzeb. Nagłe zastosowanie radykalnej diety 1000 kalorii może spowodować niedobór niektórych składników, osłabiając organizm. Nagłe zaprzestanie stosowania diety daje efekt jo-jo. Ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie jest jakość żywności używanej do gotowania. Przed podjęciem decyzji o diecie pudełkowej warto wcześniej zajrzeć do firmy cateringowej ze znajomymi lub na fora internetowe.

Własne rozwiązania

Osoby, które mają więcej czasu, mogą samodzielnie przygotować dietę pudełkową. Jedyne, co muszą zrobić, to spędzić trochę czasu wieczorem. Na przykład mogą przygotować pyszne sałatki na obiad i podwieczorek, muesli na śniadanie, kanapki na obiad, ciepły obiad. Wszystko, co musisz zrobić, to zapakować składniki do oddzielnych pojemników, a następnie zamieszać i podgrzać. Dzięki temu produkty są świeże i zdrowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz