Najnowsze artykuły

Dieta pudełkowa bez laktozy: Życie pełne...

Dieta pełna smaku i komfortu, jednocześnie pozbawiona laktozy, to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w Polsce. O czym warto wiedzieć...

Czytaj Więcej

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

 

Dieta pudełkowa to wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych lub tych, którzy nie lubią gotować, a chcą zdrowo się odżywiać. Regularne spożywanie pożywienia to jeden z fundamentów prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak wybrać dietę pudełkową? Jaka jest najlepsza opcja dla nas i dla naszego zdrowia?

Jaka dieta?

Wybór diety powinien być poprzedzony wywiadem z dietetykiem. Najczęściej stosuje się do tego specjalną formę, w której umieszczane są najważniejsze informacje, np:

• waga ciała

• wzrost

• styl życia (siedzący, umiarkowany lub aktywny)

• masa docelowa, którą chcemy osiągnąć

Na podstawie powyższych danych, określa się wymaganą zawartość kalorii. Domyślnie posiłki w diecie pudełkowej są dobrze zbilansowane i dostarczają wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Aby tak się stało, należy indywidualnie dopasować posiłek do klienta. Jaka kaloryczność diety pudełkowej jest dla nas odpowiednia? To zależy, jeśli chcemy utrzymać wagę, nie możemy jeść pokarmów, które dostarczają więcej energii ,niż potrzebujemy. Z kolei, jeśli naszym celem jest zrzucenie tych zbędnych kilogramów, ważne jest utrzymanie deficytu kalorii, który pomaga szybko osiągnąć szczupłą sylwetkę. Zwykle możesz wybrać dietę:

• 1200kcal

• 1500kcal

• 1800kcal

• 2000kcal

• 2200kcal

Wybrana zawartość kalorii zależy nie tylko od masy ciała, ale także od aktywności fizycznej. Osoby, które budują mięśnie lub regularnie ćwiczą, mają większe zapotrzebowanie na energię.

Dieta eliminacyjna

Wybierając dietę pudełkową, warto zastanowić się, jakie pokarmy lubimy najbardziej, a których wolelibyśmy nie widzieć w naszych posiłkach oraz czy mamy specjalne wymagania dietetyczne, takie jak nietolerancja glutenu, czy też unikamy produktów pochodzenia zwierzęcego. Jaki rodzaj diety pudełkowej możemy wybrać i co w nich występuje najczęściej?

Normalna to najbardziej standardowa dieta, która jest zróżnicowana i zawiera składniki różnego pochodzenia, tj. Mięso, owoce morza, nabiał, ryby itp.

Vege to wegetariańska dieta pudełkowa. Nie zawiera produktów mięsnych, ale zawiera jaja i nabiał.

Ketogeniczna - zawiera bardzo mało węglowodanów, ale dużo zdrowych tłuszczów. Odpowiedna dla osób na diecie ketogenicznej.

Activemove jest przeznaczone dla sportowców, którzy potrzebują dostarczać organizmowi dużo białka do budowania siły fizycznej. Odpowiedni dla osób w trakcie intensywnych treningów.

Dieta w chorobie Dieta bezglutenowa - dla osób z celiakią lub nietolerancją glutenu.

Dieta bez laktozy i produktów mlecznych - przeznaczona dla alergików, którzy nie mogą spożywać pokarmów z laktozą.

Dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne i jak wybrać odpowiednią dietę na każdy dzień

Starożytni mówili: jesteś tym, co jesz. Współczesne badania potwierdzają to stwierdzenie. Od diety zależy nie tylko zdrowie i długowieczność, ale także nastrój. Niestety, w ostatnich latach ludzie rzadziej odróżniają prawidłowe odżywianie od diety odchudzającej. Jednak wiele z nich nie tylko nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem, ale może poważnie zaszkodzić zdrowiu. Z kolei zbilansowane menu pomoże nie tylko przywrócić normalną wagę, ale także znacznie poprawi samopoczucie. Z biologicznego punktu widzenia człowiek nie jest w stanie spożywać tak dużej ilości pożywienia, jaką mamy teraz. Kiedy natura nas „projektowała”, zakładała, że będziemy chodzić długie kilometry w poszukiwaniu każdego korzenia czy kawałka mięsa, jeść małe porcje, większość naszej diety będą stanowić owoce i warzywa, a mięso i miód trafi do nas znacznie rzadziej często. Samodzielne przygotowanie takiej diety jest bardzo trudne. Dużo łatwiejszym i prostszym rozwiązaniem jest zamówienie diety.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz