Najnowsze artykuły

Dieta pudełkowa bez laktozy: Życie pełne...

Dieta pełna smaku i komfortu, jednocześnie pozbawiona laktozy, to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w Polsce. O czym warto wiedzieć...

Czytaj Więcej

5 inspirujących historii o utracie wagi - HealthifyMe

Czasami, najtrudniejszą częścią podróży do jakiegokolwiek celu jest utrzymanie motywacji. Kiedy linia celu zaczyna wyglądać niewyraźnie w oddali, może być super inspirujące, aby podziwiać sukcesy innych ludzi i przypomnieć sobie, że jeśli oni mogą to zrobić, to ja też mogę.

Na HealthifyMe, uwielbiamy świętować sukcesy osób, które zdecydowały się postawić swoje zdrowie i szczęście na pierwszym miejscu. Oto kilka inspirujących historii odchudzania, które pokazują, jak te osoby, uzbrojone w determinację, miłość własną i motywację, wyznaczyły, osiągnęły, a często przekroczyły swoje cele, aby prowadzić zdrowsze, sprawniejsze i bardziej satysfakcjonujące życie.

Możesz czerpać inspirację od ludzi, którzy byli tam, gdzie ty teraz jesteś i stracili na wadze. Zacznij od tych 5 historii transformacji ludzi, którzy zrzucili zbędne kilogramy i stali się zdrowsi.

#1 Pranay Shah

Pranay jest menedżerem ds. sprzedaży w MNC. Jego praca obejmuje częste podróże, z powodu których jego styl życia zmienił się na gorsze. Podczas różnych podróży służbowych często zajadał się niezdrowym jedzeniem. Trudno mu było nadać priorytet swojemu zdrowiu, co doprowadziło do przybrania na wadze.

Po pewnym czasie introspekcji, zdał sobie sprawę, że ma przed sobą całe życie i że są rzeczy, które chce osiągnąć. Pierwszą rzeczą na tej liście było uzyskanie dobrej kondycji i zdrowia.

"Tylko z dobrym zdrowiem można myśleć o rozwoju" - mówi Pranay. Wiele czynników skłoniło go do rozpoczęcia podróży fitness na HealthifyMe!

"Dowiedziałem się o aplikacji HealthifyMe przez jednego z moich krewnych i pobrałem ją, aby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. Kto by pomyślał, że to do tego doprowadzi?" - mówi zadowolony Pranay.

Pranay stracił aż 18 kg w 11 miesięcy.

#2 Vertika Singh

Vertika Singh była szczupła i bardzo aktywna w czasach szkolnych. Po ukończeniu szkoły zaczęła przybierać na wadze, a także rozwinęła zaburzenia równowagi hormonalnej.

Później zdiagnozowano u niej również niedoczynność tarczycy, która doprowadziła do tego, że czuła się ospała i leniwa. Jej prędkość biegu spadła do połowy, a przez większość czasu nie miała ochoty nic robić.

"Widziałam siebie jako osobę, która ważyła bardzo dużo i której brzuszek ciągle zaglądał poza powierzchnię ciała. To właśnie podczas blokady postanowiłam postawić sobie za cel utratę wagi" - mówi Vertika.

Vertika straciła 11-12 kg w ciągu 3 miesięcy dzięki HealthifyMe. Straciła dodatkowy tłuszcz z ud, brzucha, boków, szyi i ramion!

"Czuję się świetnie i jestem pewna siebie. Najlepsze jest to, że mogę pochwalić się moim zdrowym ciałem i mogę wyglądać dobrze w wybranych przez siebie ubraniach. Teraz mogę z pewnością powiedzieć, że przyczyniłam się do tego, że mam swój wkład w 'Fit India'" - mówi dumna Vertika Singh.

#3 Nitesh Gandhi

Nitesh Gandhi zaczął przybierać na wadze w czasach szkolnych, kiedy miał około 14-15 lat. Przyrost wagi był spowodowany złym odżywianiem, a nikt w jego rodzinie nie miał odpowiedniej wiedzy na temat odżywiania, aby poprowadzić go na tym samym. Incydent podczas jego młodszych dni pomógł mu zdecydować się na przekształcenie niezdrowego stylu życia w zdrowy styl życia.

"Pewnego dnia, szukając informacji w google i sklepie Play, znalazłem aplikację HealthifyMe i zacząłem z niej korzystać" - mówi Nitesh.

Początkowo Nitesh ważył 105 kg, a dzięki HealthifyMe stracił 37 kg w ciągu 1,5 roku i ważył 68 kg. Ale chciał również odzyskać utracone mięśnie i postanowił zwiększyć swoją wagę poprzez zwiększenie masy mięśniowej. "Zacząłem trening siłowy i zmieniłem spożycie kalorii. Obecnie ważę 76 kg, chcę osiągnąć mój nowy cel, ważąc 78 kg", mówi szczęśliwy Nitesh.

Mówi: "Ludzie zwykli mówić bhai tu to aadha ho gaya, smart ho gaya, kaise kiya, bahut mehnat ki hai ladke ne!". Czuje się wspaniale i dumnie i wyznacza nowe cele za każdym razem, gdy osiąga istniejący cel!

#4 Anshu Gupta

Anshu Gupta jest dyplomowanym księgowym. Musiała zaprzestać wszelkiej aktywności fizycznej z powodu skręconej kostki. W ciągu 4 miesięcy, bez żadnej aktywności fizycznej, Anshu przytyła 4 kilogramy. I na tym się nie skończyło. Dodatkowa waga spowodowała problemy zdrowotne, takie jak bóle pleców, bioder i kolan. Anusha uznała to za sygnał alarmowy, aby się obudzić i nadać swojemu zdrowiu priorytet.

To właśnie mąż Anshu poinformował ją o aplikacji HealthifyMe. "Stwierdziliśmy, że jest to najlepsza aplikacja do śledzenia kalorii z indyjskich potraw" - mówi Anusha.

Anshu straciła 3 kg i 1 cal z talii i bioder. Zauważyła również poprawę w swojej elastyczności.

"Mój mąż prawi mi komplementy, mówiąc, że wyglądam piękniej i młodziej!" - mówi rozradowana Anusha.

Anshu zachęca innych do pozytywnego nastawienia i do tego, by nigdy nie ignorować swojego zdrowia.

#5 Dr. Darshan

Dr Darshan jest 29-letnim ginekologiem pracującym w Bangalore. Prowadził bardzo stresujący i pracowity tryb życia, nie skupiając się absolutnie na fitnessie i odżywianiu.

Dr Darshan zawsze miał nadwagę, nawet w okresie dorastania. Skupiał się na nauce i studiach, zaniedbując sport i aktywność fizyczną. Dr Darshan ważył 112 kg w wieku 24 lat. Najwyższą odnotowaną wagą było 117 w wieku 29 lat. Będąc lekarzem, zawsze zdawał sobie sprawę z konsekwencji zdrowotnych, ale nigdy nie miał odpowiedniego impulsu i motywacji, aby rozpocząć podróż w kierunku utraty wagi.

Jeden z jego kolegów wprowadził go do HealthifyMe 2 lata temu, ale nie traktował tego poważnie. Później w lutym 2020 roku, dowiedział się więcej o aplikacji z YouTube i mediów społecznościowych, które pomogły mu zdecydować się na dołączenie do aplikacji HealthifyMe.

"Moi przyjaciele i rodzina są najszczęśliwsi, a w rzeczywistości stałem się celebrytą. Wielu z nich było pod wpływem moich wyników" - mówi podekscytowany Darshan.

"Po tych wszystkich osiągnięciach czuję się bardzo dobrze we własnej skórze, pokonałam swoje słabości i niepewność", mówi Darshan.

Inspirujące przemiany, takie jak te, pomagają nam zachować motywację i dążyć do osiągnięcia naszych celów.

Jeśli uważasz, że wypadłeś z wagonu fitness, wskocz na niego z powrotem z HealthifyMe!

Disclaimer: Wszyscy wyżej wymienieni ludzie byli w stanie osiągnąć swoje cele związane z utratą wagi dzięki indywidualnie dobranej diecie i planom treningowym. Wyniki mogą być różne dla Ciebie.

Tagi: 5 inspirujących historii odchudzaniaAnshu Guptabefore and after storiesDr. DarshanhealthifymeNitesh GandhiPranay ShahTransformation StoryVertika Singhutrata wagi przed i po