Najnowsze artykuły

Dieta pudełkowa bez laktozy: Życie pełne...

Dieta pełna smaku i komfortu, jednocześnie pozbawiona laktozy, to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w Polsce. O czym warto wiedzieć...

Czytaj Więcej

Bilans odżywczy kontra liczba kalorii: co jest ważniejsze?

To Narodowy Tydzień Odżywiania, dobry czas, aby powrócić do niektórych mitów otaczających dietę i utratę wagi. Przyjrzyjmy się na przykład koncepcji deficytu kalorycznego. Wszyscy słyszeliśmy, że aby schudnąć, trzeba jeść mniej kalorii niż się spala.

Jednak nie jest to do końca prawda. Jeśli ktoś, kto jest całkowicie nieaktywny, zmniejsza spożycie kalorii w celu stworzenia deficytu kalorycznego, jego potrzeby żywieniowe nie mogą być zaspokojone. Może to prowadzić do niedoborów żywieniowych i utraty mięśni, co z kolei może prowadzić do nowych problemów zdrowotnych. Ważne jest, aby pilnować ilości spożywanych kalorii i utrzymywać je na poziomie odpowiadającym poziomowi aktywności fizycznej, aby schudnąć.

Badania wykazały, że dieta zrównoważona pod względem składników odżywczych zawsze przewyższa tę opartą na liczbie kalorii. Badania wykazały, że diety oparte wyłącznie na liczbie kalorii mogą w rzeczywistości prowadzić do niedożywienia. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm.

Aby schudnąć i zachować zdrowie, musisz skupić się na spożywaniu wystarczającej ilości węglowodanów, białka i tłuszczu, a nie tylko na liczeniu kalorii (jak w przypadku 100-kalorycznego opakowania). Będziesz bardziej energiczny i pozostaniesz syty na dłużej, co z kolei pomoże Ci spalić tłuszcz. Pamiętaj, że ostatecznym celem jest utrata tłuszczu bez uszczerbku na zdrowiu.

Dlatego zamiast skupiać się tylko na kaloriach, przyjrzyj się także swoim wyborom żywieniowym. Oto kilka wskazówek żywieniowych, których powinieneś przestrzegać:

    Jedzenie śniadania jest ważne, ale nie chwytaj batonika zbożowego. Zamiast tego wybierz chude białko, takie jak jajka lub inny produkt mleczny, pełnoziarniste tosty, płatki owsiane, zdrowe płatki zbożowe oraz porcję owoców lub warzyw. Istnieje również cała masa indyjskich opcji śniadaniowych, które są uważane za najlepsze dla zdrowia.Twój lunch i kolacja powinny również składać się z pożywnych, pełnych pokarmów, opartych na trzech makroskładnikach - białku, węglowodanach i tłuszczach. Nieco mniej niż jedna czwarta talerza powinna składać się z owoców, nieco ponad jedna czwarta z warzyw, a druga połowa powinna być podzielona między ziarna i białko, z porcją nabiału również. Zacznij posiłek od sałatki. Dąż do szerokiej gamy owoców i warzyw, trzymaj się chudego mięsa, takiego jak kurczak i ryby lub niskotłuszczowego nabiału. Innym dobrym wyborem są pełnoziarniste tava rotis lub brązowy ryż. Włącz do swojej diety również fasolę i warzywa korzeniowe.Jeśli wolisz jeść częściej, zmniejsz nieco wielkość posiłków i dodaj do nich kilka zdrowych przekąsek, takich jak owoce lub niesolone orzechy. Istnieje kilka zdrowych przepisów na przekąski, które można wybrać zbyt.Włącz mnóstwo wysokiej odżywcze niskiej kalorii żywności, w tym owoców i warzyw w diecie. Są one wypełnione składnikami odżywczymi, wodą i błonnikiem, zajmując dużo miejsca w żołądku bez takiej samej ilości kalorii. Istnieje mnóstwo bogatych w składniki odżywcze niskokalorycznych pokarmów. Niektóre z najlepszych wyborów to:
    1 filiżanka brokułów (31 kalorii)1 filiżanka marchewki (50 kalorii)1 filiżanka selera naciowego (14 kalorii)1 filiżanka ogórka (14 kalorii)1 filiżanka gotowanego szpinaku (41 kalorii)1 filiżanka pomidorków koktajlowych (27 kalorii)2-3 łyżki włoskiego Dressingu lub Hummusu do zanurzenia warzyw w! (80 kalorii lub tak)

Jeśli próbujesz schudnąć, chcesz zmaksymalizować składniki odżywcze, podczas gdy rozsądnie minimalizując kalorii, więc można zaspokoić potrzeby organizmu, podczas gdy nadal jest w umiarkowanym deficytu kalorii. Ograniczanie spożycia kalorii zbytnio poprzez jedzenie bardzo mało może zepsuć Twoje zdrowie i negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie, a także spowodować, że tempo metabolizmu zostanie zaburzone.

Idealnie, należy zapewnić zdrowe odżywianie w celu utraty wagi w zdrowy sposób. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami i nadal jeść zdrowo, i pozostać zdrowym.

Tags: Calorie countcalorieshealthy eatingmalnutritionNational Nutrition Weeknutritionnutrition tipsnutritional balance