Najnowsze artykuły

Dieta pudełkowa bez laktozy: Życie pełne...

Dieta pełna smaku i komfortu, jednocześnie pozbawiona laktozy, to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w Polsce. O czym warto wiedzieć...

Czytaj Więcej

Fit przepisy - książki z pomysłami na dietetyczne posiłki

Zdrowy tryb życia jest nieodłącznie związany ze zdrowym odżywianiem. Zbilansowane i dostosowane do naszych potrzeb posiłki, to gwarancja zachowania właściwej sylwetki i pozostania w zdrowiu. Coraz częściej w sieci możemy znaleźć poradniki fit, czyli książki, które nie tylko wskażą nam kierunki zdrowego żywienia, ale też zawierają porady, w jaki sposób przygotować jedzenie, a nawet gotowe przepisy.

Dieta ze smakiem - Kinga Paruzel

Jedną z takich pozycji jest Dieta ze smakiem autorstwa Kingi Paruzel. Autorką jest uczestniczka pierwszej edycji programu „MasteChef Polska”. Sama autorka przyznaje w niej, że przez wiele lat uwielbiała wypieki i dopiero po pewnym czasie zmieniła swoje podejście do odżywienia. Teraz próbuje zachęcić do tego także innych. W swojej książce pokazuje jak zbudować kompleksowe i zdrowe menu na bazie owoców, warzyw oraz roślin strączkowych. Książka ponadto zawiera ponad sto przepisów, które obejmują śniadanie, obiady oraz podwieczorki. To fit śniadania oraz fit koktajle czy fit zupy. Wszystko jest podkreślone pięknymi fotografiami, które pokazują nam jak powinny wyglądać prawidłowo wykonane potrawy.

Jak jeść słodycze i nie tyć - Jessica Meinhard

Shining_Star_9 pod takim Nickiem kryje się Jessica Meinhard, która jest autorką książki – jak jeść słodycze i nie tyć. Na co dzień autorka prowadzi popularny profil na Instagramie który jest kierowany do osób, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Ciekawostką jest fakt, że praktycznie wszystkie te przepisy dotyczą słodkości. Fit przepisy tej autorki to tak zwane klasyczne słodkości – batoniki, czekoladki czy ciasta. Wszystkie przepisy są podzielone pod kątem stopni trudności ich przygotowania. Dodatkowo autorka wskazuje alternatywne składniki, które możemy użyć, jeśli akurat w kuchni nie mamy tych przewidzianych w przepisie. Przepisy, które autorka podaję, są używane przez nią samą. Jest ona najlepszym dowodem na to, że da się schudnąć nawet jedząc słodkości.

Szybko i Zdrowo. Fast food w wersji fit - Michał Wrzosek

Michał Wrzosek jest z kolei autorem książki - Szybko i Zdrowo. Fast food w wersji fit. Jedzenie typu fast food zdecydowanie nie kojarzy się nam z odchudzaniem ani tym bardziej zdrową żywnością. Tymczasem autor pokazuje, że wcale nie musi tak być. Że możemy jeść tak pyszne pizzę, burgery, tacos czy tortille, a jednocześnie nie rujnować swojego organizmu niechcianym tłuszczem i węglowodanami. Każdy przepis jest szczegółowo opisany, a autor wskazuje gdzie możemy znaleźć zamienniki majonezu czy bułek.

Dieta na luzie - Anka Dziedzic

Anna Dziedzic napisała Dietę na luzie, pragnąc przekazać swoim czytelniczkom i czytelnikom wiedzę o tym, jak skomponować pięć zdrowych i wartościowych posiłków, które jednocześnie nie dostarczą nam więcej niż 1800 kalorii. To książką o tym, jak smacznie i zdrowo jeść, jak wykorzystać aktywność fizyczną i jak bez katowania siebie i swojego organizmu – szybko i trwale schudnąć. Wszystkie przepisy pogrupowane są pod kątem kaloryczności i rozpisane na śniadania, obiady i kolacje. Możemy zatem tak dobrać przepisy, aby znaleźć takie potrawy, które będą dla nas nie tylko korzystne, ale też zdrowe. Wszystko zostało dopracowane pod każdym względem. Autorka rozpisuje przepisy na porcje, dokładnie wyszczególnia ilość składników i tym samym ułatwia nam przygotowywanie jedzenia tak, aby starczyło na przykład dla całej rodziny. Książka ta zatem może służyć jako podstawa odżywiania nie tylko dla singla czy jednej osoby. Możemy dzięki niej wszystkich domowników przestawić na wyłącznie zdrowe potrawy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz