Najnowsze artykuły

Dieta pudełkowa bez laktozy: Życie pełne...

Dieta pełna smaku i komfortu, jednocześnie pozbawiona laktozy, to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne w Polsce. O czym warto wiedzieć...

Czytaj Więcej

Kremowo-mroczny koktajl bananowo-daktylowy

Przejdź do przepisu

Od czasu mojego dwutygodniowego Wyzwania Bez Cukru Dodanego, całkowicie wyeliminowałam cukry dodane z moich śniadań. Piję też dużo czekoladowych smoothie z masłem orzechowym.

Ale moja obsesja skierowała się w stronę nowego porannego napoju: Creamy Dreamy Banana Date Shake. Został on stworzony przez Katie Morford z Mom's Kitchen Handbook, wspaniałego bloga, szczególnie jeśli chodzi o przepisy. Byłam trochę wątpliwa co do daktyli w shake'u. Ale dodają one cudownej słodyczy (na dnie koktajlu znajdziesz maleńkie kawałki daktyli, które możesz zjeść lub nie).

Dwie szybkie uwagi: Użyłam zwykłych daktyli z Aldi, nic wymyślnego. I moje dzieci uwielbiają ten koktajl.

Katie była na tyle uprzejma, że pozwoliła mi ponownie opublikować jej post i przepis tutaj. Smacznego!

Moja przyjaciółka Claire zwróciła się do mnie kilka miesięcy temu z kulinarnym dylematem. Na próżno starała się odrzucić pyszne koktajle, które pamiętała z czasów studiów, a które składały się z niewiele więcej niż bananów i mleka. Jej próby z blenderem nie przyniosły nic satysfakcjonującego.

Zdrowy, kremowy koktajl bananowy? Od razu zabrałem się do pracy, jak tylko wróciłem do domu. Odkryłam, że sztuczka polega na zamrożeniu najpierw banana, co daje koktajlowi pienistą, zamrożoną konsystencję przypominającą lody, a wszystko to bez kropli śmietany czy cukru. Od tamtej pory zjadłam więcej koktajli bananowych niż mogę zliczyć, a przepis na nie znalazł się w mojej książce kucharskiej. Będziesz musiał poczekać na ten jeden.

W międzyczasie nadal majstrowałem przy koktajlach bananowych, rozszerzając ostatnio repertuar o daktyle Medjool i orzechy włoskie. Daktyle dodają naturalnej słodyczy i przyjemnej konsystencji, a orzechy włoskie zapewniają trwałość (nie wspominając o innych zdrowych korzyściach).

Powiem Wam, że kiedy podałam szklankę tego napoju jednemu z moich dzieci, któremu towarzyszyło przesadnie entuzjastyczne "to koktajl daktylowy, kochanie!", reakcja była o wiele bardziej letnia niż mój mroźny napój. Mogę sobie wyobrazić, jak taka ekscytacja czymkolwiek, co zawiera orzechy i suszone owoce, może wzbudzić podejrzliwość u ośmiolatka.

Tak więc, jak na razie, Creamy Dreamy Date Shakes stały się domowym faworytem tylko dla mnie, co jest w porządku, ponieważ tak bardzo za nimi szaleję, że nie mam ochoty się nimi dzielić.

Jeśli chodzi o dzieci, to są one całkiem zadowolone z tych mrożonych koktajli mlecznych z masłem orzechowym i bananem. Używam połowę ilości wiórków czekoladowych o nazwie w przepisie i wszystko naturalne, bez cukru dodanego masła orzechowego. Są one szokująco dekadenckie w smaku, biorąc pod uwagę zdrowe składniki.

Katie Morford

Przejdź do treści

Kremowo-mroczny koktajl bananowo-daktylowy

Wydajność: 1 shake Czas przygotowania: 5 minut Total Time: 5 minut Drukuj

Składniki

  • 1 szklanka mleka niskotłuszczowego
  • 1 mrożony banan, pokrojony na kilka kawałków
  • 2 duże daktyle Medjool, pestki
  • 6 połówek orzechów włoskich
  • 4 kostki lodu

Instrukcje

  1. Wlać mleko do blendera, a następnie zamrożonego banana, daktyle, orzechy włoskie i lód.
  2. Mieszać aż do uzyskania jednolitej masy i rozdrobnienia daktyli (mogą pozostać małe kawałki daktyli).
  3. Podawać natychmiast.
Informacje żywieniowe:
Ilość:1 porcja Wielkość porcji:1 porcja
Ilość na porcję: Kalorie:417Nasyconetłuszcze:2gCholesterol:10mgSód:128mgWęglowodany:77gBłonnik:7gCukier:58gBiałko:12g © Katie Morford w Mom's Kitchen Handbook Kuchnia: Amerykańska / Kategoria:Śniadania

Komentarze (0)

Zostaw komentarz