Najnowsze artykuły

Promocje na parówki, pierś z kurczaka w...

Zakupy spożywcze to codzienna konieczność, ale często mogą obciążać domowy budżet. Jednym z głównych elementów naszych zakupów jest mięso, takie...

Czytaj Więcej

Niedobór witaminy C

Marynarze to najlepszy sposób na to, by pokazać osoby, które przekonywały się, że brak witaminy C w organizmie może być niebezpieczny dla zdrowia i życia. W czasie wypływania w długie rejsy byli zdrowi, silni, a jednak mimo dobrego pożywienia i zdrowia zapadali na różnego rodzaju choroby.

W wielu przypadkach pojawiało się krwawienie z dziąseł, wypadanie zębów, odnawiające się i źle gojące się rany, do tego również fizyczne zmęczenie oraz psychiczne osłabienie. Często podróż kończyła się dla nich śmiercią. W pewnym momencie udało się, że dla marynarzy ratunkiem jest witamina C, która znajdowała się w kwaszonej kapuście czy cytrusowych owocach.

Ten przykład pokazuje nam, że również z nami może być podobnie. Nawet jeśli teoretycznie będziemy się dobrze odżywiać i o siebie dbać to brak odpowiedniej dawki witaminy C w naszej diecie może sprawić, że będziemy w niebezpieczeństwie. Bez tej odpowiedniej dawki organizm dzień po dniu będzie traciła zdrowie, będziemy czuli się coraz gorzej.

Jeśli chodzi o objawy niedoboru witaminy C mamy najczęściej takie problemy jak:

- osłabienie organizmu

- utrata apetytu

- bóle w stawach i mięśniach

- problemy ze snem

- mniejsza wydolność

- mniejsza koncentracja

- zdecydowanie osłabiona odporność

- negatywne emocje

- większa podatność na ból

- nastroje depresyjne

Niedobór witaminy C

Zapotrzebowanie

Każdy powinien dostarczyć do organizmu około 60 mg na dobę. Większość roślin i zwierząt potrafi samodzielnie ją syntetyzować. Jednak człowiek jest tutaj wyjątkiem. Musimy więc dostarczać do organizmu witaminę C z innych źródeł, tak by w ten sposób skutecznie o siebie zadbać.

Jak zabezpieczyć się przed pojawiającymi się negatywnymi skutkami, które będą wynikać z niedoboru albo też braku witaminy C w organizmie?

Warto oczywiście iść w kierunku natury i dlatego naturalna witamina C o długotrwałym działaniu będzie bardzo dobrym wyborem. Wiśnia Acerola ma jej najwięcej na świecie. Dlatego będzie nam oferowana jako proszek do przyjmowania w tabletkach powlekanych, które są całkowicie naturalne. Dostarczają do organizmu około 30 razy więcej witaminy C niż cytryna i nie będą one kwaśne. W ten sposób stosunkowo łatwo będzie można poradzić sobie z ewentualnymi niedoborami w witaminie C w naszym organizmie.